0312 220 20 29 Whatsapp Sipariş

100₺ üzeri Ücretsiz Teslimat

Uygun Fiyat Garantisi

Pet Ankara Logo

Ara..

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Somonlu 1,5 kg

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması sakin ev yaşamları göz önüne alınan kısırlaştırılmış ev kedilerinin günlük besin ihtiyacının karşılanmasını kaliteli içerikle sağlayan taze somon etli kedi mamasıdır.

 

114,15 

Marka

İçerik

Somon

Paket Boyutu

1,5 kg

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Uluslararası Kedi Tıp Derneği’ nin onayladığı, kedilerde idrar taşları oluşumu riskini azaltan özel dengelenmiş formülasyonu sayesinde özellikle alt üriner sistem enfeksiyonlarına daha yatkın olan kısırlaştırılmış kedilerde idrar yolu sağlığının sürdürülmesini destekler. Özellikle yaşlanmış kedilerde önemli hale gelen böbrek taşlarının yol açtığı rahatsızlıklar yaşam kalitesini düşürmektedir. Minik dostumuzun ileri yaş evrelerinde bu tür rahatsızlıkları çok yaşamaması için çok dikkatli beslenmesi gerekmektedir. Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması bu konudaki endişelerinizi alıp götürmekle kalmayacak, hayat arkadaşınızla yürüyeceğiniz bu yolda daima yanınızda olacaktır. 

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Pro Plan

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Üstün bilimsel formülasyonlar kullanılan tescilli üretim teknolojisi ile üretilen, idrar yolları ve üriner sistem enfeksiyonlarının kısıtlandırılmasına yardımcı olan, ideal vücut kondisyonunun sürdürülmesini sağlayan ve dişlerde tartar ve plak oluşumunu engelleyen kısırlaştırılmış kedi mamasıdır. Kısırlaştırma operasyonu geçiren kediler, operasyon tarihinden itibaren en geç birkaç hafta içinde daha az yağlı ve kalorisi düşürülmüş olan sterilised mama grubuna geçmelidir. Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması bu diyet için yanınızda olmanın dışında kilo almaya meyilli veya aşırı kilolu kedi maması olarak da kullanılır. Kısırlaştırılmış kedilerin yetişkinlikleri boyunca sağlıklı durumda kalmasına yardımcı olmak için ustalıkla dengelenmiştir. Protein, yağ ve karbonhidrat seviyeleri, sterilize edilmiş kedilerde ideal vücut ağırlığını korumaya yardımcı olmak için özel olarak uyarlanmıştır. Çıtır kuru mama dokusunun dişleri plak ve tartar birikmesinden koruduğu kanıtlanmıştır.

Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Mamasında Ne Var?

Pro Plan kısırlaştırılmış kedi maması yapımında; somon, kurutulmuş kanatlı proteini, buğday, pirinç, mısır gluten unu, hayvansal yağ, kurutulmuş yumurta, kurutulmuş hindibağ kökü, mısır, buğday gluten unu, mineraller, vitaminler, balık yağı, sakatat ve maya kullanılmıştır. 

Analiz Değerleri

Ham Protein 37,8 En Az, Ham Yağ 9,5-14,5 En Az – En Çok, Ham Selüloz 6,5 En Çok, Ham Kül 9,5 En Çok, Su 9 En Çok, HCIde Çözünmeyen Kül 0,27 En Çok, Linoleik Asit 1,8, Kalsiyum 1,3, Fosfor 1,1, Bakır Sülfat 22 mg/kg, Taurin 1500 mg/kg En Az.

İçeriğin Önemi

Akut böbrek yetmezliği böbreklerin düzgün bir şekilde çalışamamasıdır. Kedilerde enfeksiyona ya da toksinlerin yutulmasına neden olabilir. Bazen tersine çevrilebilir, ancak her durumda değil. Kronik böbrek yetmezliği, aylar ve yıllar arasında uzun bir zaman diliminde ortaya çıkar. Nedenleri enfeksiyonlardan tümörlere kadar değişebilir, ancak genellikle nedeni bilinmemektedir. Kronik böbrek yetmezliği tanısı konulduğunda, geri dönüşümsüzdür. Neyse ki, hastalığın ilerlemesini yavaşlatan ve semptomları hafifleten tedaviler var. Erken dönemlerde, böbreğin sağlıklı bölgeleri iş yüklerini alarak hasarlı alanları telafi eder. Bununla birlikte, hastalık ilerledikçe, daha fazla işlevsellik alanları kaybolur ve kalan sağlıklı alanlar, genel kayıpları telafi edemez. Bu olduğunda, kediniz böbrek yetmezliği belirtileri gösterecektir.

Pro Plan’ın Faydası

Bu mama Omega 6 ve 3 gibi esansiyel yağ asitlerini sağlayan esansiyel balık yağları ile daha sağlıklı deri ve parlak tüylere yardımcı olur. Vitamin A, linoleik asit ve çinko ile daha iyi deri elastikiyeti ve nem düzeyi sağlar. Artırılmış somon proteini ve sindirilebilirliği düşürülmüş karbonhidrat içeriği sayesinde fazla yağ depolama riskini azaltır. Optimum düzeyde ki çözünemeyen lif, glikoz emilim oranını düzenler. Kalsiyum, fosfor, sodyum ve klorid gibi esansiyel mainerallerin yardımı ile idrar pH’ının ideal 6.3 ve 6.6 aralığında olmasını sağlayarak daha etkin üriner sistem fonksiyonu sağlar, struvit ve oksalat taş oluşumu riskini azaltır. Vitamin E, C, selenyum ve beta karoten ile daha güçlü antioksidan koruma sağlayarak bağışıklık sistemini destekler ve vücutta serbest radikallerin zararlı etkilerini hızla azaltır. Somondan gelen yüksek kalitedeki protein sayesinde antikor gelişimini artırır. https://www.purina.com.tr/proplan/kedi-kopek-bakimi

Kedinizi Beslerken Bunlara Dikkat Edin!

Kilolu, kilo almaya meyilli veya kısır bir kedi sahibiyseniz kısırlaştırılmış kedi maması kullanmanız önerilir. Kedinizi, günlük belirli bir miktarı 2 veya 3 öğüne bölüp vererek besleyiniz. Bu miktar dışında mama vermeniz önerilmez. Fazlası kedinizin kilolanmasına ve kiloya bağlı sağlık sorunları yaşamasına yol açacaktır. Verdiğiniz miktarı yemiyor ise öğün sayısını veya mama miktarını azaltın, yemediği miktarı mama kabında bırakmayın, sakladığınız kaba geri boşaltın.

yorumlar

  Henüz hiç yorum yapılmamış.

  “Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Somonlu 1,5 kg” için yorum yapan ilk kişi siz olun

  Satın almak istediğiniz ürünü sepete ekleyerek siparişinizi onaylamanız, siparişinizi oluşturmak için yeterlidir. Bunun yanı sıra, whatsapp hattımızı kullanarak satın almak istediğiniz ürün hakkında bilgi alarak da sipariş oluşturabilirsiniz. Kapıda ister nakit ister kredi kartı dilerseniz de banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz.

  Kapıda Ödeme & Aynı Gün Teslimat

  0312 220 20 29 veya
  [email protected]
  üzerinden siparişleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz
  × Buradayız!